Nation Wars IV -lohkot

Valvoja: Uutistenkirjoittajat

Nation Wars IV -lohkot

ViestiKirjoittaja azhrak » 24 Joulu 2016, 10:56

Kuva
O'Gamingin järjestämän Nation Wars IV -maaotteluturnauksen lohkovaihe alkoi 22.12. ja päättyy 6. tammikuuta. Mukana on 16 joukkuetta, jotka kisaavat 30 000 dollarin palkintopotista. Suomen joukkue, Welmu, Serral ja ZhuGeLiang, onnistui läpäisemään karsinnan voittamalla Chilen ja pelaa lohkovaiheessa 2.-3. tammikuuta.

Lohkot pelataan WCS-tyyliin double elimination -formaatilla ja online-otteluilla. Kahdeksan joukkuetta etenee pudotuspeleihin, jossa semifinaalit ja finaali pelataan Pariisissa 21. tammikuuta.

Joukkueet ja pelaajat
Alankomaat Kuva Harstem Kuva uThermal Kuva Optimus
Australia Kuva iaguz Kuva Probe Kuva Seither
Brasilia Kuva Kelazhur Kuva Erik Kuva MasTeR
Etelä-Korea Kuva ByuN Kuva INnoVation Kuva Zest
Italia Kuva Reynor Kuva RuinBlaster Kuva VeniVidiVins
Kanada Kuva Scarlett Kuva Semper Kuva NoRegreT
Meksiko Kuva JimRising Kuva MajOr Kuva Cham
Norja Kuva Snute Kuva Scythe Kuva Evire
Puola Kuva Elazer Kuva Nerchio Kuva MaNa
Ranska Kuva MarineLorD Kuva PtitDrogo Kuva Stephano
Ruotsi Kuva SortOf Kuva Zanster Kuva Namshar
Saksa Kuva ShoWTimE Kuva TLO Kuva HeRoMaRinE
Suomi Kuva Welmu Kuva Serral Kuva ZhuGeLiang
Taiwan Kuva Has Kuva Nice Kuva Cell
Ukraina Kuva Bly Kuva DIMAGA Kuva Kas
USA Kuva Neeb Kuva puCK Kuva Nathanias
Aikataulu
22.-23.12. - Lohko USA
2.-3.1. - Lohko Saksa
4.-5.1. - Lohko Korea
6.-7.1. - Lohko Puola
8.1. - Puolivälierät
21.1. - Semifinaalit & finaali
Lähetys
Ottelut lähetetään englanniksi selostettuna kanavalla twitch.tv/ogaminginter.
Selostamassa ovat RotterdaM, FunKa ja Zombiegrub.

Lohkot (Liquipedia)
Lohko USA 22.-23.12.2016
Yläsemifinaali
:usa: USA 0
:ukraine: Ukraina 4
:norway: Norja 4
:australia: Australia 3
Yläfinaali
:ukraine: Ukraina 3
:norway: Norja 4
Finaali
:norway: Norja Q
:usa: USA Q
RO2, S1
:usa: USA 4
:australia: Australia 0
RO2, S2
:ukraine: Ukraina 3
:usa: USA 4
Lohko Saksa 2.-3.1.2017
Yläsemifinaali
:germany: Saksa 4
:finland: Suomi 3
:netherlands: Alankomaat 4
:taiwan: Taiwan 0
Yläfinaali
:germany: Saksa 0
:netherlands: Alankomaat 4
Finaali
:netherlands: Alankomaat Q
:germany: Saksa Q
RO2, S1
:finland: Suomi 2
:taiwan: Taiwan 4
RO2, S2
:germany: Saksa 4
:taiwan: Taiwan 0
Serralin internet-yhteys katkesi kesken Taiwan-ottelun, eikä hän päässyt takaisin verkkoon, joten Taiwan sai hänestä suoran voiton.
Lohko Korea 4.-5.1.2017
Yläsemifinaali
:south-korea: Etelä-Korea 4
:brazil: Brasilia 0
:canada: Kanada 4
:sweden: Ruotsi 2
Yläfinaali
:south-korea: Etelä-Korea 1
:canada: Kanada 4
Finaali
:canada: Kanada Q
:south-korea: Etelä-Korea Q
RO2, S1
:brazil: Brasilia 4
:sweden: Ruotsi 2
RO2, S2
:south-korea: Etelä-Korea 4
:brazil: Brasilia 1
Lohko Puola 6.-7.1.2017
Yläsemifinaali
:poland: Puola 4
:italy: Italia 1
:france: Ranska 3
:mexico: Meksiko 4
Yläfinaali
:poland: Puola 3
:mexico: Meksiko 4
Finaali
:mexico: Meksiko Q
:poland: Puola Q
RO2, S1
:italy: Italia 0
:france: Ranska 4
RO2, S2
:poland: Puola 3
:france: Ranska 2
Palkinnot
:gold: 15000 $
:silver: 7500 $
:bronze:-4. 3750 $
Videot
Päälähetyksen videot löytyvät YouTubesta.
Avatar
Terran azhrak
Ylläpito
 
Viestit: 1108
Liittynyt: 07 Syys 2010, 11:03
Paikkakunta: Helsinki

Paluu Uutiset

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 5 vierailijaa

cron