Nation Wars V -lohkovaihe

Valvoja: Uutistenkirjoittajat

Nation Wars V -lohkovaihe

ViestiKirjoittaja azhrak » 29 Maalis 2018, 11:53

Kuva
Nation Wars V -maajoukkueturnauksen lohkovaihe alkaa tänään 29. maaliskuuta ja päättyy 6. huhtikuuta. Lohkoissa 16 karsinnasta jatkoon selvinnyttä maata ottelee kahdeksasta pudotuspelipaikasta. Suomen joukkue aloittaa pelinsä 4. huhtikuuta.

Lohkovaiheen oli määrä alkaa jo 27. maaliskuuta, mutta GSL Season 2 -karsinnat sattuivat samaan aikaan, joten Nation Warsia järjestävä ranskalainen O'Gaming päätti lykätä lohkovaihetta hieman.

Maajoukkueet
MaaPelaaja 1Pelaaja 2Pelaaja 3Varapelaaja
:brazil: BrasiliaKelazhurErikTurkeyDanoTerraN
:canada: KanadaNoRegreTJigBioiceFlood
:china: KiinaTIMECyanMacSedCloudy
:south-korea: Etelä-KoreaINnoVationsoOMMAPartinG
:finland: SuomiSerralZhuGeLiangTheMusZeroWoodedMicrob
:germany: SaksaShoWTimEHeRoMaRinETLOLambo
:italy: ItaliaReynorMiaNonnaRuinBlasterRyu
:mexico: MeksikoChamSpeCialJimRising
:netherlands: AlankomaatuThermalHarstemOptimusArnovic
:norway: NorjaSnuteScythePoseidonSolO
:poland: PuolaElazerNerchioMaNasouL
:sweden: RuotsiSortOfNamsharZansterWinter
:taiwan: TaiwanHasNiceExpecTRex
:ukraine: UkrainaBlyKasDIMAGAHellraiser
:united-kingdom: Iso-BritanniaDeMusliMRiSkyRazerBladerMrTea
:usa: YhdysvallatNeebaviloMCanningJonSnow


Lähetys
Kaikki ottelut lähetetään englanniksi selostettuna kanavalta twitch.tv/ogaminginter.
Selostamassa ovat Jessica "ZombieGrub" Chernega, Kevin "RotterdaM" van der Kooi ja Alexandre "FunKaDeLiC" Verrier. Paneelia emännöi Hajinsun.

Lohkot ja aikataulu (Liquipedia)
Lohko Kiina
29.3. klo 18:00 - Aloitusottelut ja voittajien ottelu
30.3. klo 20:00 - Häviäjien ottelu ja ratkaiseva ottelu
Yläsemifinaali
:china: Kiina 0
:italy: Italia 0
:canada: Kanada 0
:norway: Norja 0
Yläfinaali
tbd 0
tbd 0
Finaali
tbd Q
tbd Q
RO2, S1
tbd 0
tbd 0
RO2, S2
tbd 0
tbd 0
Lohko Korea
31.3. klo 18:00 - Aloitusottelut ja voittajien ottelu
1.4. klo 20:00 - Häviäjien ottelu ja ratkaiseva ottelu
Yläsemifinaali
:south-korea: Etelä-Korea 0
:united-kingdom: Iso-Britannia 0
:mexico: Meksiko 0
:taiwan: Taiwan 0
Yläfinaali
tbd 0
tbd 0
Finaali
tbd Q
tbd Q
RO2, S1
tbd 0
tbd 0
RO2, S2
tbd 0
tbd 0
Lohko Puola
3.4. klo 18:00 - Aloitusottelut ja voittajien ottelu*
4.4. klo 18:00 - Voittajien ottelu, häviäjien ottelu ja ratkaiseva ottelu
* Voittajien ottelu on siirretty keskiviikkoon 4.4. klo 18:00 battle.net-ongelmien vuoksi.
Yläsemifinaali
:poland: Puola 0
:ukraine: Ukraina 0
:finland: Suomi 0
:brazil: Brasilia 0
Yläfinaali
tbd 0
tbd 0
Finaali
tbd Q
tbd Q
RO2, S1
tbd 0
tbd 0
RO2, S2
tbd 0
tbd 0
Lohko USA
5.4. klo 18:00 - Aloitusottelut ja voittajien ottelu
6.4. klo 20:00 - Häviäjien ottelu ja ratkaiseva ottelu
Yläsemifinaali
:usa: USA 0
:netherlands: Alankomaat 0
:germany: Saksa 0
:sweden: Ruotsi 0
Yläfinaali
tbd 0
tbd 0
Finaali
tbd Q
tbd Q
RO2, S1
tbd 0
tbd 0
RO2, S2
tbd 0
tbd 0
Palkinnot
:gold: 25 000 $
:silver: 12 500 $
:bronze:-4. 6 250 $
Avatar
Terran azhrak
Ylläpito
 
Viestit: 1090
Liittynyt: 07 Syys 2010, 11:03
Paikkakunta: Helsinki

Paluu Uutiset

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa

cron